Izglītojošie resursi

Izglītojoši resursi pamatzināšanām un profesionālai tālākizglītībai

Šajā sadaļā tiks publicēti materāli, kas varētu palīdzēt labāk izprast balss normālu un traucētu skanējumu, kā arī balss traucējumu novēršanas metodes un paņēmienus. Šie video materiāli ir iegūti Balss fonda (The Voice Foundation) krājumos. Balss fonds ir Filadelfijā (ASV) bāzēta nevalstiska organizācija, apvienojoša zinātniekus, praktiķus, dziedātājus, logopēdus, ārstus un citu speciālitāšu pārstāvjus – visus, kurus interesē cilvēka balss. Katru gadu maija beigās Filadelfijā notiek Balss fonda simpozijs “Care of the Professional Voice“. Balss fonda izdotais žurnāls “Journal of Voice” ir pasaulē vienīgais balss izpētei veltītais zinātniskais izdevums.

Aicinu visus noskatīties šīs īpašās lekcijas, kuras ir nolasījuši pasaulslaveni balss zinātnieki, lai sajustu to īpašo atmosfēru, kas valda Balss fonda ikgadējos simpozijos.

Marko Gucmanis (Marco Guzman) par vokālo efektivitāti un ekonomiju balss noguruma gadījumos. Daļēji slēgtā vokālā trakta vingrinājumu (semi occluded vocal tract exercises) zinātniskais pamatojums. Lekcija nolasīta 2020. gadā.

Ronalds Šerers (Ronald Scherer). Pārskats par fonāciju. Lekcija nolasīta 2018. gadā.

Johans Sundbergs. Elpošana, balss un rezonanse. Lekcija nolasīta 2014. gadā.

Balss fonds (The Voice Foundation) piedāvā studentiem, jaunajiem pētniekiem un visiem tiem, kam angļu valoda nav dzimtā, trenēties pareizi izrunāt balss terminus. Četri simti balss terminu audio ieraksti alfabēta secībā. Spied šeit: https://voicefoundation.org/pronunciation/